Blog

Dlaczego warto korzystać z turnusów rehabilitacyjnych?

Kwiecień 21, 2022

Turnusy rehabilitacyjne łączą wypoczynek z zabiegami i zajęciami terapeutycznymi. Lekarz decyduje o miejscu, kierując do ośrodka, kiedy pobyt jest refundowany przez ZUS i NFZ. Można wybrać się również bez skierowania, ale wówczas turnus musimy w pełni opłacić z własnych pieniędzy.

Dlaczego warto korzystać z turnusów rehabilitacyjnych?

Turnus rehabilitacyjny ma na celu poprawę sprawności chorego. Pacjent ma szansę w pełni wrócić do zdrowia lub w pewnym stopniu odzyskać sprawność ruchową. Wszystko zależy od jego stanu zdrowia.  Sanatorium Uzdrowiskowe Leśnik-Drzewiarz mieszczące się w malowniczej scenerii Krynicy-Zdroju zapewnia serię zabiegów dostosowanych do schorzeń i dolegliwości kuracjusza. Wykwalifikowany zespół zajmuje się leczeniem schorzeń narządu ruchu i o podłożu reumatologicznym.  Pacjenci korzystają m.in. z zabiegów borowinowych, kąpieli solankowych, masaży, ćwiczeń, elektroterapii, fizykoterapii, laseroterapii, hydromasaży. Dlatego wskazane jest korzystanie z sanatorium, szczególnie gdy pobyt finansuje NFZ, ZUS i PFRON.

Jak wygląda turnus rehabilitacyjny w sanatorium?

Czas pobytu w sanatorium jest uzależniony od potrzeb pacjenta, ale zazwyczaj wynosi 21 dni. Pacjenci otrzymują pakiet różnorodnych zabiegów, zawsze indywidualnie dobranych do potrzeb danej osoby. Turnus rehabilitacyjny nie opiera się jedynie na zabiegach, ponieważ kuracjusze mają czas wolny, który pozwala wypocząć i nabrać sił. W Krynicy-Zdrój jest unikatowy mikroklimat, który, w połączeniu z licznymi zabiegami, regeneruje i pobudza cały organizm. W wolnym czasie pacjenci mogą spacerować, korzystać z organizowanych wycieczek i podziwiać piękny krajobraz Beskidu Sądeckiego. Kuracjusze nawiązują kontakty, więc spędzają czas w grupach, co sprzyja zrelaksowaniu. Warto skorzystać z sanatorium, bo są bardzo przyjemne i skuteczne, a co ważne korzystamy z nich na miejscu. Dla osób z niesprawnością ruchową jest to duże ułatwienie.

Wróć