Blog

Jak podreperować zdrowie w 3 tygodnie?

Luty 20, 2023

Codziennie spotykamy się w mediach z przeróżnymi poradami dotyczących dbałości o zdrowie, z reklamami suplementów, leków bez recepty, czy z programami i artykułami o właściwej profilaktyce. Łatwo zgubić się w nadmiarze, co finalnie często sprawia, że nie korzystamy ze wskazówek. Uznajemy błędnie, że nie ma uniwersalnego sposobu na podreperowanie zdrowia. A jednak jest – to wyjazd na turnus do sanatorium i skorzystanie z dobrodziejstw uzdrowiska.

Dlaczego naprawdę warto przyjrzeć się bliżej turnusom sanatoryjnym?

Wiele osób zastanawia się, jak to właściwie możliwe, że wizyta w sanatorium może pomóc podreperować zdrowie każdego. Już wyjaśniamy: turnus w sanatorium nie wyleczy chorób i nie zastąpi konsultacji ze specjalistami, ale zadziała w taki sposób, jak tzw. bomba witaminowa. Sam pobyt w takim miejscu jak sanatorium uzdrowiskowe Krynica-Zdrój przez trzy tygodnie to czas oddychania świeżym powietrzem blisko natury, odcięcie się od codziennych problemów, relaks dla ciała i umysłu. Zaplanowane zabiegi, opieka lekarska, pielęgniarska, wsparcie rehabilitantów, dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego mogą poprawić samopoczucie kuracjusza.

Nie tylko turnusy sanatoryjne refundowane przez NFZ i ZUS

Pobyt w sanatorium uzdrowiskowym słusznie kojarzy nam się z turnusami refundowanymi przez NFZ i ZUS, ale należy zaznaczyć, że oferta uzdrowiska w Krynicy-Zdrój jest skierowana także do osób, które chcą indywidualnie zadbać o własne zdrowie. Jeśli coś nam dolega, jednak nie mamy rekomendacji lekarza i skierowania zatwierdzonego przez publiczne instytucje, warto dopytać specjalistów, z jakich zabiegów warto skorzystać w przypadku konkretnych problemów zdrowotnych. Z indywidualnych usług sanatorium można skorzystać w dowolnej porze roku.

Wróć