Blog

Jakie efekty można uzyskać na urządzeniu do ćwiczeń kończyn dolnych JUPITER?

Marzec 1, 2021

Jupiter to innowacyjne urządzenie stosowane do kompleksowej rehabilitacji kończyn dolnych. Unikatowa konstrukcja sprawia, że sprzęt generuje lekki opór, który jest etapowo zwiększany podczas ćwiczeń, nie nadwyrężając przy tym dolnych partii ciała. Pacjenci, którzy mieli okazję trenować na Jupiterze, zauważają wyraźne zwiększenie zakresu ruchomości już po kilku sesjach rehabilitacyjnych.

Wystarczy krótki okres, aby zaobserwować poprawę stabilności stawów oraz zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej. Ćwiczenia działają w sposób kompleksowy i dają możliwość powrotu do pełnej sprawności ruchowej.

Kto może skorzystać z Jupitera?

Urządzenie rehabilitacyjne Jupiter jest szczególnie rekomendowane pacjentom w trakcie rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej, ortopedycznej i neurologicznej. Przemyślana konstrukcja i wykorzystanie działania oporu elastycznego sprawiają, że może być również stosowane w rehabilitacji sportowej, reumatologii oraz w schorzeniach wieku podeszłego.

Jakie możliwości daje urządzenie?

Urządzenie Jupiter wykorzystuje nowoczesne oprogramowanie, które pozwala monitorować postępy ćwiczeń oraz zwiększać motywację pacjentów do podejmowania wyzwań. Oprogramowanie jest całkowicie intuicyjne i bardzo łatwe w obsłudze, a wszystkie treningi mogą być łatwo zapisane za pomocą czytelnego panelu zintegrowanego z kartą pacjenta i odtworzone w przyszłości. Dzięki możliwości generowania raportów rehabilitant ma pełen dostęp do rejestru pomiarów.

Jedną z największych zalet urządzenia jest możliwość efektywnego pomiaru zakresu ruchomości, pomiaru generowanej siły oraz zobiektywizowanie procesu rehabilitacji. Rehabilitant ma przy tym możliwość dostosowania poziomu trudności ćwiczeń do potrzeb pacjenta i monitorowania  przebiegu ćwiczeń dynamicznych i izometrycznych.

 

Wróć