Blog

Jakie zabiegi fizjoterapii polecane są dla seniorów?

Wrzesień 15, 2022

W podeszłym wieku zadbanie o swoje zdrowie jest wyjątkowo ważne. Dzięki odpowiednio dobranej rehabilitacji można zwiększyć swój komfort życia, polepszyć sprawność fizyczną oraz zwalczyć wiele urazów. Rodzaje zabiegów fizjoterapeutycznych uzależnione są od kondycji pacjenta i schorzeń, z którymi musi się borykać. Co zatem możemy znaleźć w ofercie sanatorium rehabilitacyjnego?

Najlepsze zabiegi fizjoterapeutyczne dla osób starszych

Rehabilitacja służy przede wszystkim temu, by pomóc starszym ludziom samodzielnie funkcjonować. Warto zatem zdecydować się na zabieg fizjoterapeutyczny, który wzmocni mięśnie ciała. Elektroterapia czy laseroterapia to wyrazy, które mogą trochę odstraszać, jednakże to zabiegi, które mają doskonały wpływ na organizm i są całkowicie bezpieczne. Nie tylko poprawiają koordynację, ale również oddziałują pozytywnie na układ nerwowy oraz oddechowy. Chroni to osoby starsze przed nabywaniem nowych urazów. Zwiększenie wydajności to mniejsza szansa na upadek, przewrócenie się czy zasłabnięcie. Warto wspomnieć, że elektrolecznictwo jest jednym z rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych fundowanych przez NFZ.

Jeżeli starsza osoba często cierpi na stany zapalne, warto rozważyć metodę terapii ultradźwiękami lub jonoforezę. Oba te zabiegi mają działanie przeciwzapalne oraz pomagają uśmierzyć ból. Alternatywą metodą jest również zabieg krioterapeutyczny, który leczy stany chorobowe zimnem (mającym efekt kojący). Zabiegów fizjoterapeutycznych jest naprawdę sporo, a z wielu z nich można skorzystać w ramach turnusów NFZ. Warto rozważyć turnus w sanatorium uzdrowiskowym, gdzie kompetentna obsługa dopasuje odpowiednie rodzaje zabiegów, proponując najlepsze rozwiązanie. O zdrowie warto dbać nawet profilaktycznie, by nie nabawić się trudności w wykonywaniu podstawowych czynności!

Wróć