Blog

Na czym polega hydromasaż na sucho?

Lipiec 28, 2020

Jeśli odczuwacie Państwo dotkliwe bóle mięśniowe różnego pochodzenia i nie jesteście zadowoleni z Waszej codziennej sprawności fizycznej, warto skorzystać z suchego hydromasażu. Metoda ta pozwala także na poprawienie kondycji zdrowotnej oraz polepszenie samopoczucia osobom posiadającym deformacje ciała, utrudniające ułożenie przy masażu klasycznym. W tym wpisie przedstawiamy, na czym polega hydromasaż na sucho. Zapraszamy do lektury.

Hydromasaż na sucho - jak to działa?

W naszym Sanatorium Uzdrowiskowym w Krynicy - Zdrój posiadamy urządzenie przypominające łóżko wodne, służące do dermomasażu na sucho. Posiada ono specjalną matę, na której układa się pacjent ubrany w lekką odzież – np. cienki dres, a pod nią znajduje się specjalnie podgrzewana woda, która wpływa pod ciśnieniem i dzięki zamontowanym dyszom uderza rytmicznie, poruszając się okrężnymi ruchami, w spód materaca. Jej strumienie są sterowane komputerowo i regulowane w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby poddawanej zabiegowi.

Ciało jest łagodnie kołysane i masowane poprzez cienką warstwę maty. Zabieg nie wymaga ani kąpieli ani zdejmowania odzieży.  Można w ten sposób masować całe ciało jednocześnie, albo tylko wybrane jego partie.

Dermomasaż  jako rehabilitacja i odnowa biologiczna

Zabieg masażu za pomocą łóżka wodnego posiada wiele zalet. Poprawia krążenie krwi, usprawnia przepływ limfy, jest pomocny przy likwidacji obrzęków, rozluźnia mięśnie, co prowadzi do głębokiego relaksu, odprężenia i złagodzenia dolegliwości bólowych. Zyskać można siłę oraz energię do działania. Hydromasaż na sucho sprawdzi się między innymi dla osób cierpiących z powodu:

  • bóli i zapalenia kręgosłupa oraz stawów,
  • neuralgii,
  • nadwagi,
  • przewlekłego stresu,
  • nadmiernego napięcia mięśni,
  • zaburzenia rytmu snu,
  • cellulitu,
  • początkowe stadium osteoporozy.

Warto pamiętać, że istnieją sytuacje, kiedy nie należy poddawać się hydromasażom na sucho. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są między innymi zmiany skórne, nowotwory, rozwinięta osteoporoza, ciąża (I i III trymestr), żylaki i nadciśnienie tętnicze. Zachęcamy do skonsultowania się z naszymi specjalistami. Zapraszamy!

 

 

Wróć